Tango Fusion

Tanec tancovaný na Tango Fusion hudbu, ktorá je integráciou tango hudby s inými rytmami, ako je jazz, techno, alebo world beats. 

Tango Fusion učí netradične otvorené objatie Argentínskeho Tanga tancované na modernú elektronickú tango hudbu, alebo netangovú populárnu hudbu. Požičiava si prvky od ostatných hudobných a tanečných štýlov, zámerne láme tradičné Tango "pravidlá" pre vytvorenie živého a mladistvého postoja, ktorý je:

70-te roky sú preč, aj staré nahrávky a dusná tradičná konzervativita Argentínskeho Tanga. Na jeho miesto prichádza elektronická hudobná fúzia "Neo Tango", čerpá z umelcov Platinovej doby TANGA ako Gotan Project, Bajofondo a Otros Aires. Nikto nepochybuje, že Frank Sinatra a Elvis Presley boli brilantný hudobníci, ale nočné kluby ich už nemôžu ďaľej desaťročia a desaťročia hrať. Prečo by mal na Tango milonge naďalej hrať Gardel a Pugliese?

Namiesto týchto až rigidných tradícií sme prijali pôvodný kreatívny impulz ranného Tanga, voľné čerpanie zo všetkých tanečných štýlov, namiesto Tango cannon rámca a iných tradícií. Fusion, tvorivosť a experimentovanie nahrádza zakotvenie starého sveta do konzervativizmu. Nestrácame energiu rozčuľovaním sa nad tým, čo je, alebo čo nie je "autentické Tango". Všetko, čo potrebujeme vedieť je: 

Funguje to a je to zábava!